85% Response rate
Our product range includes a wide range of helical geared motor and nmrv gear motor in pune.
₹ 11543 / Piece Get Latest Price
| Gearbox Type | Helical Bevel |
| Motor Phase | Three Phase |
| Power | 0.75 KW |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Rated Speed | 1440 RPM |
| Mounting Type | Flange |
| Rated Voltage | 440 V AC |
| Body Material | CI |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 13874 / Piece Get Latest Price
| Motor Phase | Three Phase |
| Power | 0.25 kW |
| Gearbox Type | Helical |
| Phase | Three Phase |
| Usage/Application | Industrial |
| Rated Speed | 1440 RPM |
| Rated Voltage | 415 V AC |
| Mounting Type | Foot |
| Voltage | 415 |
| Mounting | FLANGE |
| Color | BLUE' |
| Duty | S4 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ramchandra Ji (Proprietor)
Shruti Engineering
45, Divine Industrial Park, Dhamatvan, Dascroi
Ahmedabad - 382435, Gujarat, India
